Powrót na górę

5 rzeczy, które niszczą włosy

Posted in Porady3 lata ago • Written by adminMożliwość komentowania 5 rzeczy, które niszczą włosy została wyłączona

Nie możesz zregenerować włosów i mimo wielu starań one wciąż wyglądają dość mizernie? Sprawdź, czy nie używasz nagminnie jednej z poniższych rzeczy. To lista 5 rzeczy, które działają na włosy najgorzej – jeśli tylko zmienisz te nawyki, to bardzo możliwe, ze wygląd włosów znacznie się poprawi.

1. SLS – skrótem do zniszczonych włosów

SLS to dziwaczny skrót, który często widnieje na szamponach i nikt na niego nie zwróciłby uwagi, gdyby nie blogerki i influrencerki, które zaczęły przyglądać się składom kosmetyków. Okazało się, że substancja odpowiedzialna za tworzenie piany, czyli tajemniczy SLS to w istocie Sodium Laureth Suflate – silnie drażniący skórę detergent, który jest bardzo nieprzyjemny dla skóry. Choć przyjemnie się pieni, poza tą cechą nie ma żadnej innej korzystnej, dlatego wystrzegaj się tego składnika.

2. Suszarka – i robi się za gorąco

Suszarka bardzo ułatwia życie – silniejszy podmuch, przyjemne ciepło i fryzura gotowa. Ale czy zdajemy sobie sprawę, ze zbyt wysoka temperatura wytrąca wodę z głębi włosów i sprawia, że włosy się przesuszają oraz wzrasta im porowatość, przez co trudno im na nowo odbudować barierę chroniącą przed przesuszeniem. Dlatego jeśli możesz – daj włosom wyschnąć samodzielnie a w te dni, kiedy je suszysz suszarką – ustaw jej temperaturę na bezpieczną, czyli około 40-60 stopni. Każda wyższa jest bardzo niekorzystna nie tylko dla włosów, ale też dla skóry głowy.

3. Prostownica – palący problem

Prostownica to wróg nr 1 dla włosów! Nie tylko wytrąca wodę w trybie natychmiastowym, ale tez rozrywa siarczkowe wiązania we wnętrzu włosa, a to powoduje, że włos niszczeje bezpowrotnie: staje się łamliwy, kruchy, w bardzo kiepskim stanie. Oczywiście nic się nie stanie, jeśli użyjesz jej raz na kilka miesięcy, ale jeśli robisz to codziennie – wkrótce Twoje włosy będą nie do uratowania. Dlatego jeśli marzysz o pięknych włosach

4. Kosmetyki pełne matematyki

80% wszystkich kosmetyków do włosów zawiera szkodliwe parabeny i wysuszające alkohole.
Ponad połowa z nich uczula lub podrażnia skórę głowy.
Tyle samo przyczynia się do łupieżu lub rozregulowuje funkcje skóry głowy – składnia ją do przetłuszczania.
Sprawdzaj zawsze, co znajduje się w kosmetyku, który zamierzasz kupić. Lista INCI to miejsce na etykiecie, w którym dowiesz się o produkcie dużo więcej niż w reklamie lub opisach na butelce. Jeśli na liście INCI wysoko w składzie znajdują się silikony, parabeny czy alkohole oznacza to, że zajmują ponad 80% składu całej maski, odżywki, szamponu itd.
Najlepsze rozwiązanie to po prostu kosmetyk o dobrym składzie, który składa się przede wszystkim z naturalnych składników, albo takich, które nie podrażniają ani nie przesuszają włosów.

5. Stylizacja na destrukcję

Jeśli często stosujesz kosmetyki do układania włosów, wiedz, że lakiery, żele czy pianki do włosów nie są wcale niewinne. To właśnie ona często zawierają najwięcej chemicznych, wysuszających składników, często dość cieżkich, które nie spłukują się calkowicie z włosów – zalegają na nich i przyczyniają się do pogorszenia kondycji włosów. Jeśli zależy Ci an zdrowych włosach – musisz ograniczyć je do minimum.