Powrót na górę

Najlepszy detoks włosów – węgiel aktywny – poznaj jego doskonałe dzialanie

Posted in Porady4 lata ago • Written by adminMożliwość komentowania Najlepszy detoks włosów – węgiel aktywny – poznaj jego doskonałe dzialanie została wyłączona

Twoje włosy są ciężkie, przyklapnięte, łatwo się przetłuszczają i potrzebują czegoś, co przywróci om równowagę? Oczyszczanie włosów z nadmiaru sebum, łojotoku, ale też nadmiaru kosmetyków czy zanieczyszczeń, które osiadają i pozostają na nich przez cały dzień, jest podstawą pielęgnacji. Najlepiej, jeśli wykorzystasz do tego naturalny składnik, znany od dawna jako doskonały detoks całego organizmu. Węgiel aktywny to najlepsza dawka oczyszczenia. Dowiedz się więcej o jego roli w pielęgnacji włosów.

Węgiel aktywny – co to takiego?

Powstaje z miazgi drzewnej, która jest poddana działaniu aktywnych składników (najczęściej to kwasy lub para wodna) – dzieje się ta by węgiel zyskał maksymalne działanie absorpcyjne, czyli najsilniejszą moc przyciągania niekorzystnych cząstek. Ma postać czarnego proszku. To dokładnie ten węgiel, który kupujemy w aptece w razie żołądkowych dolegliwości.
Węgiel aktywny w kosmetyce dla kogo?
Komu najbardziej spodoba się węgiel aktywny? Z pewnością wszystkim, którzy żyją w dużych aglomeracjach miejskich, mają często do czynienia z suchym szamponem, ich włosy bywają ciężkie i oklapnięte, bez objętości lub są matowe i bez zdrowego blasku. Węgiel aktywny najlepiej stosować regularnie, czyli raz w tygodniu, np. w formie maski.

Węgiel aktywny na włosy – działanie

Ponieważ pełno w nim cennych składników aktywnych, które oczyszczają skórę głowy i włosy, jest jedną z najlepiej detoksykujących substancji. Umiejętnie wykorzystany nie tylko pomoże w pielęgnacji włosów ciężkich i przetłuszczających się, ale także doskonale poradzi sobie z osiadającymi na włosach cząsteczkami smogu i zanieczyszczeń. Ten nowy mikroskopijny wróg to nowa zmora wszystkich, którzy żyją w wielkich aglomeracjach miejskich. Zanieczyszczenia, i spaliny, a także kurz osiadają w ciągu dnia na włosach i skórze, czopują ujście gruczołów łojowych i wpływają niekorzystnie na zdrowie i wygląd włosów.
Węgiel aktywny potrafi odnaleźć i pochwycić cząstki zanieczyszczeń nawet kilkukrotnie przekraczające jego masę. To mocarz, który roi porządek w organizmie, ale też na Twojej skórze czy włosach.

Węgiel aktywny na włosy – efekty

  • zdrowe, czyste włosy
  • zadbana skóra głowy
  • włosy pełne blasku i lekkości
  • pełna objętości fryzura

Węgiel aktywny – jak stosować na włosy? Najlepsze kosmetyki

Możesz go używać w wielu różnych mieszankach i na wiele sposobów. Dodanie węgla aktywnego do szamponu sprawi, że włosy zaczną się mniej przetłuszczać, a szampon oczyści skórę głowy i sprawi, ze fryzura nabierze lekkości. Włosy staną się lekkie, odbite u nasady i pełne blasku.
Innym doskonałym kosmetykiem, który o wiele skuteczniej poradzi sobie z oczyszczeniem włosów z mikroskopinych zanieczyszczeń, jest maska do włosów z węglem. Trzyma się ją na głowie dłużej niż szampon, dlatego działa dłużej, intensywniej i dokładniej.
Regularne oczyszczanie włosów sprawi, ze bedą one nie tylko zdrowsze, ale i piękniejsze, lepiej odbite u nasady, bez toksyn i zanieczyszczeń, pełne blasku i witalności.