Powrót na górę

Olejek do włosów – informacje

Dlaczego tak wiele kobiet sięga po olejki do włosów? Olejek do włosów to kosmetyk wszechstronny. Nie tylko dogłębnie i na długo zregeneruje włosy, naprawiając je i uzupełniając ubytki w ich strukturze, ale również zastąpi szereg różnych kosmetyków. Olejek do włosów sprawdzi się w roli:

  • produktu naprawiającego włosy (dogłębnie zregeneruje)
  • emulsji ochronnej (zabezpieczy przed promieniowaniem UV)
  • substancji okluzyjnej (utrudni toksynom wnikanie do wnętrza włosów)
  • emulsji termoochronnej (zabezpieczy włosy podczas suszenia i prostowania)
  • intensywnej odżywki (natychmiast zapewni witalność włosom)
  • kuracji przeciw wypadaniu włosów (wzmocni cebulki)
  • kuracji na porost włosów (pobudzi cebulki do pracy)
  • preparatu kondycjonującego (zapobiegnie puszeniu się włosów, wygładzi niesforne kosmyki)
  • preparatu nabłyszczającego (zwiększy blask włosów)
  • serum na końcówki (zabezpieczy końce włosów przed zniszczeniem)

Z czego powstają naturalne olejki do włosów?

Jak sama nazwa wskazuje – olejki czerpie się z natury, czyli bezpośrednio od roślin porastających Ziemię. Ludzie od dawna znają siłę, jaka ukryta jest w maleńkich nasionach, pestkach i orzechach różnych roślin. To z nich – w procesie tłoczenia na zimno – wytwarza się naturalne olejki. To pozwala zachować olejkom wszelkie witaminy, minerały oraz cząsteczki nienasyconych kwasów tłuszczowych w jak najlepszej „formie” – wszystko po to, aby jak najlepiej odżywiały skórę i włosy.

Jak działają olejki do włosów?

Naturalne olejki do włosów zbudowane są z cząstek, których głównym zadaniem jest wniknięcie do wnętrza komórek. „Sprytne” olejki mają niesamowite możliwości – są w stanie wślizgnąć się do wnętrza włosów, aby zregenerować je od środka. Dostają się do rdzenia włosa, wnikają w cebulki, równoważą procesy zachodzące w skórze głowy, a ponadto zapewniają włosom piękny wygląd „od zaraz”. Trzeba mieć świadomość, że takich mocy nie posiada żaden szampon, odżywka ani balsam do włosów.

Czy wystarczy kupić dowolny olejek do włosów?

Istnieje wiele olejków do włosów. Pozyskiwane są one z wielu pestek, orzechów i miąższu. Każdy z nich ma inne właściwości, inny bilans kwasów tłuszczowych, inne witaminy, inne cząsteczki… Dlatego każdy z nich może w inny sposób działać na włosy. A zatem…

… jak wybrać najlepszy olejek do włosów?

Olejek do włosów najlepiej dobierać, biorąc pod uwagę kwasy tłuszczowe, które w nim przeważają. To one pozwalają określić wielkość cząstek, z których jest zbudowany dany olejek. Cząsteczki olejku można podzielić na 3 grupy (czyli 3 wielkości). To one muszą idealnie dopasować się do porowatości twoich włosów.